electraflex

Nitownica - zastosowanie

Profesjonalna nitownica podstawowym narzędziem pracy montera w przemyśle i usługach.
 

Nitownica

jak każde narzędzie w zależności od zastosowania występuje na rynku w opcji nitownic profesjonalnych, półprofesjonalnych i amatorskich. W zastosowaniach profesjonalnych należy się skupić wyłącznie na nitownicach nitownicaprofesjonalnych, dostępnych u przedstawicieli producentów produkujących wyłącznie nitownice. Nitownica półprofesjonalna i nitownica amatorska, dostępne w popularnych marketach budowlanych oraz na serwisach aukcyjnych oczywiście również będzie nitować. Nitownica tego typu sprawdzi się w domowych warsztatach czy serwisach samochodowych. Gdzie nitowanie występuje sporadycznie. Jednak tylko i wyłącznie nitownica profesjonalna ( np. firmy HONSEL ) pozwoli na intensywne nitowanie przemysłowe na hali produkcyjnej lub na budowie np. przy montażu elewacji.
 
Nitownica jak sama nazwa wskazuje służy do nitowania czyli łączenia elementów konstrukcyjnych za pomocą nitów. Połączenie takie należy do grupy połączeń nierozłącznych. 
Poniżej przedstawiamy profesjonalne nitownice niemieckiej firmy HONSEL, producenta nitownic od ponad 
90 lat. W zależności od ilości używanych do montażu nitów, nitonakrętek lub śrub nitujących Rifbolt możemy zastosować nitownice ręczne, nitownice pneumatyczne lub nitownice akumulatorowe.
 

Nitownica ręczna

doskonale sprawdzi się przy nitowaniu niewielkich ilości nitów zrywalnych lub nitonakrętek ponieważ w zależności od średnicy nitów oraz materiału, nitownica ręczna wymaga użycia czasami znacznej siły do zerwania nita. Przy dłuższym użytkowaniu może to być dość męczące a co za tym idzie proces nitowania nie należy do najszybszych. 
 
Poniżej przedstawiamy przykładowe modele nitownic ręcznych do nitów zrywalnych, nitonakrętek oraz uniwersalnych:
 
Nitowanie nitów zrywalnych:
- nitownica BZ 2 
- nitownica BZ 6
- nitownica BZ 44 
- nitownica BZ 70 
- nitownica BZ 72
- nitownica BZ 58
 
Nitowanie nitonakrętek i śrub nitujących Rifbolt:
- nitownica VNG 255
- nitownica VNG 371
- nitownica VNG 612
- nitownica VNG 152
 
Nitowanie nitów zrywalnych , nitonakrętek oraz śrub nitujących Rifbolt.
- nitownica Multi 1
- nitownica Multi 5
 

Nitownica pneumatyczna

przeznaczona jest generalnie do produkcji seryjnej. Wykorzystuje się ten typ narzędzi na wszelkiego rodzaju liniach montażowych, które wymagają szybkiego, sprawnego oraz pewnego procesu nitowania.
 
Nitowanie nitów zrywalnych:nitownica pneumatyczna
- nitownica pneumatyczna BZ 103A
- nitownica pneumatyczna BZ 123A 
- nitownica pneumatyczna BZ 133A
- nitownica pneumatyczna BZ 143A
 
Nitowanie nitonakrętek oraz śrub nitujących:
- nitownica pneumatyczna VNG 703
- nitownica pneumatyczna VNG 903
- nitownica pneumatyczna VNG 753
 

Nitownica akumulatorowa

do nitów zrywalnych znalazła zastosowanie w głównej mierze w pracach budowlanych na dachach oraz fasadach budynków. Brak zbędnego przyłącza zasilającego zapewnia dużą swobodę użytkowania oraz  nieograniczony zasięg pracy takiej nitownicy. Każda nitownica może być wyposażona w dodatkowy akumulator, co przy zastosowaniu szybkiej ładowarki znajdującej się w komplecie gwarantuje nam ciągłość pracy.
Nitownice akumulatorowe serii RIVDOM , produkowane przez niemiecką firmę VVG zawierają nowatorskie rozwiązanie technologiczne, spełniając jednocześnie tak istotne w budownictwie wymogi jak: trwałość, żywotność baterii i szybkie ich  ładowanie, ergonomia, intuicyjna obsługa oraz stała dostępność części zamiennych i eksploatacyjnych oraz akcesoriów.
Poniżej prezentujemy całą gamę nitownic serii RIVDOM , opracowanej dla szerokiego spektrum zastosowań.
 
nitownica akumulatorowaNitowanie nitów zrywalnych:
- nitownica RIVDOM ONE 16V
- nitownica RIVDOM TWO 20V
- nitownica RIVDOM TWO  2.8 20V
- nitownica RIVDOM ZERO 12V
- nitownica RIVSMART 12V z  podstawową kontrolą procesu przez aplikację na urzadzeniach mobilnych
- nitownica RIVSMART DMSD2G z bezprzewodową profesjonalną kontrolą procesu
 
Cała powyższa gama profesjonalnych nitownic znajduje się w ofercie firmy Nirostal Sp. z o.o. Wyłącznego dystrybutora na Polskę firmy HONSEL Distribution GmbH & Co., jak również autoryzowanych lokalnych dealerów.
Zapewniamy szybki profesjonalny serwis wszystkich naszych nitownic oraz bardzo bogatą gamę akcesoriów dodatkowych wspomagajacych pracę w różnych zastosowaniach. Sprzedajemy nitownice firmy HONSEL w Polsce od roku 1994.
Więcej informacji znajdziecie Państwo na stronie www.nitownica.com oraz www.nirostal.pl
 
Zapraszamy do współpracy. Nitownica z firmy Nirostal jest najlepszym wyborem dla każdego profesjonalisty.

elementy złączne

W ofercie naszej firmy znajdują się: elementy złączne z A2 i A4, nity zrywalne, nitonakrętki, kołki do zgrzewania, zgrzewarki itp.

serwis nitownic

Firma nasza prowadzi fabrycznie autoryzowany serwis nitownic pneumatyczno-hydraulicznych oraz ręcznych firmy HONSEL oraz Lobster.

nitownice przemysłowe

Jesteśmy przedstawicielem włoskiej firmy projektującej i produkującej zautomatyzowane maszyny i urządzenia nitujące. 

nitownice

Jako wyłączny dystrybutor narzędzi HONSEL poszukujemy partnerów handlowych - lokalnych sklepów i hurtowni na terenie Polski.